CZ
EN
logo
CZ / EN
Severské road movies — blok krátkých filmů

Severské road movies — blok krátkých filmů

REŽIE Různí
SCÉNÁŘ Různí

Muž s kazetami (2023)
Režisér: Olof Berghe
Čas: 37 min
Původ: Švédsko
Synopse: V roce 1993 si švédský umělec Peter Apelgren v bazaru v Göteborgu koupil krabici použitých audiokazet. Ukázalo se, že na nich jsou nahrávky muže z jeho výletů, které podnikl v 70. a 80. letech. Od roku 1994 moderátor rádia Stefan Livh a novinář Tomas Tengby začali vybrané nahrávky pod názvem „En svensk man på resa“ (Švédský muž na cestách) vysílat během pořadu „Morgonpasset“ na rádiu Sveriges Radio P3. Kladli si otázku, kdo je muž, jehož hlas je na nahrávkách slyšet. Proběhlo několik pokusů jeho identitu zjistit, avšak úspěšný byl až v roce 2021 novinář Peter Gropman.

12 000 km (2019)
Režisér: Erik Nylander
Čas: 28 min
Původ: Švédsko
Synopse: Kvůli negativnímu vlivu na životní prostředí se skupina extrémních švédských lyžařů a snowboardistů rozhodla necestovat již dále letadlem. Namísto toho si na svých výpravách za dopravní prostředky zvolila trajekty a vlaky, které je ze Stockholmu dopraví až za vysněným japonským prašanem. Na své cestě nejdelší vlakovou tratí dělají zastávky v odlehlých lesích Sibiře, vydávají se na průzkum nedotčených hor a na vlastní kůži zažívají ruskou pohostinnost. Po dosažení Japonska sledujeme jejich cestu Zemí vycházejícího slunce, kterou provází humor, nečekaná setkání a impozantní freeridové sjezdy.

Dave jde na západ (2018)
Režisér: Joe O'Connor
Čas: 20 min
Původ: Spojené království
Synopse: 10 maratonů za deset dní na západním břehu Irska.
Hrají: Dave Cook, Chris Jones

Hrají: Různí
Švédsko, Velká Británie, 2023, 85 min.,
SWE, EN, Tit. CZ, EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT