CZ
EN
logo
CZ / EN
Robin Hood

Robin Hood

REŽIE Allan Dwan
SCÉNÁŘ Allan Dwan

Legenda filmového plátna Douglas Fairbanks, známý jako „král Hollywoodu“, hraje v této němé klasice slavného hrdinu britského folklóru. Robin Hood, vyzbrojený pouze lukem a šípy, je dobrosrdečný zbojník, který okrádá bohaté a dává chudým. Spolu se svými společníky se snaží osvobodit Anglii od tyranského prince Johna a získat ruku krásné služebné Marian. Robin Hood byl v době svého uvedení v roce 1922 nejdražším filmem, který byl kdy natočen. Extravagantní kulisy navrhl Lloyd Wright, syn slavného architekta Franka Lloyda Wrighta, a hrad krále Richarda byl největší kulisou, jaká kdy byla pro němý film postavena. Filmová hvězda Douglas Fairbanks si sám napsal scénář, protože legenda o Robinu Hoodovi mu připadala jako přirozené pokračování jeho šviháckých rolí ve filmech Zorro mstitel (1920) a Tři mušketýři (1921). Výkon Alana Halea v roli Malého Johna byl u diváků tak oblíbený, že byl požádán, aby si tuto postavu znovu zahrál v Dobrodružstvích Robina Hooda (1938) a Tulácích ze Sherwoodského lesa (1950), díky čemuž se stal historicky prvním hercem, který sehrál stejnou roli v nejdelším časovém úseku.

Hrají: Douglas Fairbanks, Sam De Grasse, Wallace Beery, Enid Bennett, Willard Louis, Alan Hale, Ann Doran, Robert Florey, Charles Ray, Merrill McCormick
USA, 1922, 127 min.,
EN, Tit. CZ, EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT