CZ
EN
logo
CZ / EN
Poklad pana Arna

Poklad pana Arna

REŽIE Mauritz Stiller

Kriminální drama odehrávající se v drsné zimní krajině přímořského Švédska 16. století volně vyšlo ze stejnojmenného románu Selmy Lagerlöfové. Krutost, zločiny i milostný vztah vyplňují příběh tří skotských žoldáků prchajících před zákonem, jejichž největším nepřítelem není světská moc, ale osud. Snímek v detailech ukazuje útěk skotských velitelů z vězení, stejně tak kruté nástrahy zimní krajiny, jimž prchající musí čelit, jejich hrubost, krutost vůči ostatním vojákům a nakonec i ohavný zločin. Režisér se úspěšně soustředí na autenticitu prostředí, zároveň klade dramatický důraz na citlivé vykreslení duševních hnutí a niterných konfliktů hlavních hrdinů. Typický švédský ráz filmu završuje obrazová stylistika kameramana Jaenzona, díky němuž se příroda stává dramatickou dominantou a hlavním nástrojem navození divoce kruté atmosféry děje.

Hrají: Concordia Selander, Bror Berger, Stina Berg, Wanda Rothgardt, Artur Rolén, Yngwe Nyquist, Josua Bengtson, Ida Otterström, Albin Erlandzon
Švédsko, 1919, 106 min.,
CZ, EN, Tit. CZ, EN
PUSTIT ONLINE

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT