CZ
EN
logo
CZ / EN
Leviatan

Leviatan

REŽIE Andrej Zvjagincev
SCÉNÁŘ Oleg Negin, Andrej Zvjagincev

Automechanik Kolja žije na břehu Barentsova moře, v domě postaveném svými předky, s krásnou ženou a milovaným synem. Idylický život se mu rozhodne narušit místní starosta, který se rozhodne za zlomek ceny dům vyvlastnit. Po neúspěšném soudním řízení se Kolja obrátí s prosbou o pomoc k někdejšímu příteli z vojny. Solidní moskevský právník se v dané situaci pokusí chamtivého úředníka přimět změnit plány s poukazem na existenci značně kompromitujících materiálů ze starostovy kariéry. Špinavá hra už ale nabrala obrátky, které nejde ovlivnit, zastavit ani přežít. Zneklidňující výpověď o prohnilosti státního systému, prodejnosti církve a lidské bezmoci je stejnou měrou vysoce aktuálním příběhem ze současného Ruska jako věčným poznáním o nemožnosti boje jedince proti zlovůli míst nejvyšších. Tradičně strhující záběry Zvjagincevova dvorního kameramana Michaila Kričmana spolu s výjimečně propracovanou psychologií postav dělají z Leviatana film, na nějž se rozhodně nezapomíná.

Hrají: Alexey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovitchenkov, Roman Madyanov, Anna Ukolova, Alexey Rozin, Sergey Pokhodaev
Russia, 2014, 140 min.,
RUS, Tit. CZ
PUSTIT ONLINE

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT