Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT
CZ
EN
logo
Leviatan

Leviatan

REŽIE Andrej Zvjagincev
SCÉNÁŘ Oleg Negin, Andrej Zvjagincev

Automechanik Kolja žije na břehu Barentsova moře, v domě postaveném svými předky, s krásnou ženou a milovaným synem. Idylický život se mu rozhodne narušit místní starosta, který se rozhodne za zlomek ceny dům vyvlastnit. Po neúspěšném soudním řízení se Kolja obrátí s prosbou o pomoc k někdejšímu příteli z vojny. Solidní moskevský právník se v dané situaci pokusí chamtivého úředníka přimět změnit plány s poukazem na existenci značně kompromitujících materiálů ze starostovy kariéry. Špinavá hra už ale nabrala obrátky, které nejde ovlivnit, zastavit ani přežít. Zneklidňující výpověď o prohnilosti státního systému, prodejnosti církve a lidské bezmoci je stejnou měrou vysoce aktuálním příběhem ze současného Ruska jako věčným poznáním o nemožnosti boje jedince proti zlovůli míst nejvyšších. Tradičně strhující záběry Zvjagincevova dvorního kameramana Michaila Kričmana spolu s výjimečně propracovanou psychologií postav dělají z Leviatana film, na nějž se rozhodně nezapomíná.

Hrají: Alexey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovitchenkov, Roman Madyanov, Anna Ukolova, Alexey Rozin, Sergey Pokhodaev
Russia, 2014, 140 min.,
RUS, Tit. CZ

filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo