CZ
EN
logo
CZ / EN
Král králů

Král králů

REŽIE Cecil B. DeMille
SCÉNÁŘ Cecil B. DeMille

Největší příběh všech dob. Král králů je volná adaptace života Ježíše Krista od Cecila B. DeMille. Zobrazuje poslední týdny Krista až do jeho ukřižování.

Poté, co Ježíš vyhnal démony z Marie Magdaleny a vzkřísil Lazara, vchází do Jeruzaléma, kde Jidáš chystá svou zradu, aby ho vydal farizeům. Po poslední večeři jde Ježíš do Getsemanské zahrady, je zajat, souzen Pilátem Pontským a ukřižován. V souladu s předpověďmi Písma, je pohřben a po třech dnech vstává z mrtvých... Král králů je největší příběh, který byl kdy vyprávěn, navíc tak, jak to dokázal jedině Cecil B. DeMille. DeMillovi, který měl k dispozici jeden z největších rozpočtů v historii Hollywoodu, se v roce 1927 podařilo ze života a umučení Krista udělat jeden z největších trháků éry němého filmu. Film Král králů s biblickými texty, tisícovkou herců a výjimečnými filmovými triky velkého šoumena je při vší své velkoleposti nesmírně citlivý – evangelium a technikolorový epos v jednom.

Hrají: H.B. Warner, Dorothy Cumming, Ernest Torrence, Joseph Schildkraut, Robert Edeson, Sidney D'Albrook, Charles Belcher, Jacqueline Logan
USA, 1927, 112 min.,
EN, Tit. CZ, EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT