CZ
EN
logo
CZ / EN
Hanba

Hanba

REŽIE Ingmar Bergman
SCÉNÁŘ Ingmar Bergman

Hudebníci Eva a Jan Rosenbergovi unikli ze své země před občanskou válkou, aby se usadili na vzdáleném ostrově, kde se snaží živit pěstováním zeleniny. Sedm let jsou manželé, bez dětí. Ve městě potkají rybáře Filipa a starostu plukovníka Jacobiho. Filip se doslechl, že na ostrově přistály ozbrojené síly a že se organizuje odpor. Najednou jsou ve stínu války. Eva a Jan se pokusí uprchnout autem, ale jsou zajati útočníky a mučení se jim podaří vyhnout pouze zásahem plukovníka Jacobiho, kterému se Eva za jeho pomoc oddá. V čele s Filipem se objeví partyzáni a zatknou plukovníka. Jan vezme peníze, které plukovník dal Evě, a bez rozpaků ho zastřelí. Oba se pokusí znovu utéct, ale jejich člunu překážejí desítky mrtvých těl plujících ve vodě. Filip skočí přes palubu a utopí se. Eva si pamatuje sen, ve kterém ona a její dcera viděly, jak letadlo zapálilo zeď růží. Snaží se vybavit si něco důležitého, ale zjistí, že na to zapomněla.

Hrají: Liv Ullmann, Max von Sydow, Sigge Fürst, Gunnar Björnstrand, Birgitta Valberg, Hans Alfredson, Ingvar Kjellson, Frank Sundström, Ulf Johanson
Švédsko, 1968, 103 min.,
SWE, Tit. CZ, EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT