Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT
CZ
EN
logo
Dobrý zrádce

Dobrý zrádce

REŽIE Christina Rosendahl
SCÉNÁŘ Christina Rosendahl

Píše se rok 1939 a Henrik Kauffmann slouží jako dánský velvyslanec v americkém Washingtonu. S okázalým životním stylem a přístupem ke zlatým národním rezervám si Kauffmann v Americe žije na vysoké noze, chráněn svým šarmem a politickým postavením. Když německá vojska vtrhnou do jeho rodné země a obsadí ji, Kauffmann se prohlásí za jediného skutečného představitele svobodného Dánska v opozici vůči nacistům. Tváří v tvář rostoucím hrozbám a obviněním ze zrady ze strany „oficiální“ dánské vlády se Kauffmann pokouší získat důvěru amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta – a aby odolal nacistické okupaci, musí riskovat vlastní pověst, rodinu i důvěru svého národa.

Akce se koná v rámci cyklu #ReadNordicFilm a festivalu Dny Severu. Film uvede překladatelka a nordistka Daniela Mrázová a představí severskou literaturu s tematikou druhé světové války v českém překladu.

Hrají: Ulrich Thomsen, Mikkel Boe Følsgaard, Denise Gough, Zoë Tapper, Burn Gorman, Henry Goodman
Dánsko, 2020, 115 min.,
DAN, Tit. CZ, EN

filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo