CZ
EN
logo
CZ / EN
Daaaaaalí!

Daaaaaalí!

REŽIE Quentin Dupieux
SCÉNÁŘ Quentin Dupieux

Daaaaaalí! je hravý a místy velmi vtipný fiktivní dokument se spletitým dějem, který se skládá z překrývajících se snových sekvencí, nepředvídatelných skoků v čase a kde samotného umělce ztvárňuje pět různých herců. Nervózní lékárnice, která se stala novinářkou, musí vymýšlet stále důmyslnější finty, aby ji Dalí, který si na oplátku klade stále bizarnější požadavky, poskytl slíbený rozhovor. Opakovaně se setkávají, jenže Dalí pokaždé rozhovor předčasně ukončí a požaduje, aby producent slíbil rozhovor natočený „největší kamerou na světě“. Mezitím mistr navštíví večírek, kde jistý kněz vypráví o neustále se opakujícím snu. Film se proměňuje v zábavnou noční můru, v níž je sen součástí filmu, film součástí příběhu a příběh součástí snu a tak dále stále dokola. Kdo jiný by mohl lépe natočit takto duchaplnou poctu slavnému surrealistovi Salvadoru Dalímu než francouzský mistr absurdního humoru Quentin Dupieux (Guma; Moucha v kufru; Neuvěřitelné, ale pravdivé).

Hrají: Anaïs Demoustier, Gilles Lellouche, Edouard Baer, Jonathan Cohen, Pio Marmaï, Romain Duris, Pierre Niney, Alain Chabat, Hakim Jemili, Didier Flamand
Francie, 2023, 77 min.,
FR, Tit. CZ, EN
Sobota 18.5.
19.00

FR, Tit. CZ, EN
175 KČ
Pondělí 20.5.
20.00
FR, Tit. CZ, EN
+ Úvod Ryan Keating
175 KČ
Středa 22.5.
16.00

FR, Tit. CZ, EN
175 KČ
Čtvrtek 6.6.
21.30
FR, Tit. CZ, EN
175 KČ
Neděle 9.6.
14.00
FR, Tit. CZ, EN
175 KČ

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT