CZ
EN
logo
CZ / EN
Behind the Scenes: Untangling the European Film Market

Behind the Scenes: Untangling the European Film Market

REŽIE Edison Filmhub

Pojďme se bavit o filmu!

Jakým způsobem se film ocitne na velkém plátně? Kdo stojí za výběrem filmů, které můžete sledovat v kinech? Co činí film úspěšným? Jak vypadá finanční proces spojený s distribucí filmů? Jsou filmové festivaly stěžejním základem pro nasměrování vašeho filmu ke správnému publiku? Jak se kinematografie podílí na spoluvytváření evropské veřejné sféry? Mohou mít kina svoji vlastní agendu?

Na současném trhu kinematografie je jednoduché ztratit přehled nad všemi okolnostmi, které vás zavedou do místního kina na nejnovější nezávislý film. Filmové médium se neustále vyvíjí, stejně tak jako se mění i naše možnosti jeho sledování. Společně chceme prozkoumat evropský filmový trh a poodhalit jeho zákulisí. Filmy jsou součástí našich veřejných debat, podílejí se na kulturní reprezentaci regionu, jenž je divákovi neznámý a vyprávějí nám nové příběhy. Představují nám tak nový svět, se kterým bychom se jinak nesetkali. Jaké jsou však jejich hranice?

V úterý 16. dubna budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí filmové distribuce a kurátorství filmových programů v České republice a na Slovensku. Zapojte se do naší veřejné diskuse s Dominikem Hroncem, kreativním ředitelem distribuční společnosti Film Europe a kin Edison Filmhub v Praze, Kino Film Europe a Edison v Bratislavě. Tyto organizace, které pořádají pestrou řadu festivalů, jako je například Be2Can (přehlídka filmů z Berlinale, Benátek a Cannes), Scandi (přehlídka současných skandinávských filmů) nebo Al Qamar, festival věnovaný současné kinematografické scéně Blízkého východu, představují unikátní místo na české a slovenské kulturní mapě.

Zveme vás na večerní diskusi v kině Edison Filmhubu v centru Prahy. Budete mít možnost nahlédnout za filmové plátno a položit své dotazy. Těšíme se na vás.

Diskuse bude probíhat v angličtině a vstup na ni je zdarma.

Česko, 2024, 00 min.,
EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT