CZ
EN
logo
CZ / EN
Be Equal! — blok krátkých filmů

Be Equal! — blok krátkých filmů

REŽIE Různí
SCÉNÁŘ Různí

Walla Walla (2022)
Režisér: Hayley Durelle
Čas: 26 min
Původ: Spojené státy americké
Synopse: Dvě podnikavé mladé ženy se vydají na téměř 650 kilometrů dlouhou cestu autem ze svého domovského města na venkově ve státě Idaho. Důvodem jejich putování, které je napůl dobrodružstvím a napůl povinností, je provedení potratu mimo jejich domovský stát. Přestože mají nedostatek peněz, jejich přátelství tuto výpravu v milovaném, leč nespolehlivém 25 let starém autě pohání dále po dálnici I-84.
Hrají: Sammy Rat Rios, Afomia Hailemeskel


Překážky na cestě (2022)
Režisér: Akanksha
Čas: 31 min
Původ: Indie
Synopse: Ayesha, dívka z města a profesionální kameramanka, je na cestě na natáčení reklamního snímku u pevnosti Saputara. Potká Meeru, místní studentku, která se vrací z koleje domů. Ayeshino auto se porouchá uprostřed pustiny, kde se setká s Meerou. Ta jí pomůže a dělá společnost, než je auto spravené. Během času, který spolu stráví dlouhými rozhovory, si vybudují překvapivě úzké pouto. Nastává večer. Rozloučení je kvůli vytvořenému poutu a okolnostem, ve kterých se setkaly, těžkou, avšak jedinou možností.
Hrají: Moose Jattana, Ishita Meena

Protagonistka (2021)
Režisér: Sarah Carlot Jaber
Čas: 14 min
Původ: Belgie
Synopse: Protagonistka (křestním jménem) se nám představuje ve svém přirozeném prostředí – v džungli, která však bohužel není příliš hustá. Co je moc, to je příliš! Zastávat roli matky, sekretářky, milenky, chůvy, kojenecké láhve a společnice hlavní mužské postavy už naší milé Protagonistce nestačí! Poté, co je „umlčena“, protože byl vyčerpán čas přidělený ženským* postavám ve filmu, se rozhodne utéct se svou přítelkyní Voice-Overem na další cestu plnou humoru.
Hrají: Salomé Richard, Bwanga Pilipili, Magali Pinglaut, Ji Su Jeong, Mélodie Valemberg, Douglas Grauwels, Gaël Maleux

Hrají: Různí
USA, Indie, Belgie, 2022, 71 min.,
INT, Tit. CZ, EN

spotify instagram facebook
filmeurope
filmeurope europe Cinemas Praha logo
Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT